אחרי החגים

אחרי החגים
המשימות שדחינו, ההחלטות שעוד לא קיבלנו, העבודות שטרם הגשנו, הסידורים שלא התחלנו – הכל חיכה בסבלנות עד “אחרי החגים”. אבל עכשיו נגמרו התירוצים. זה הזמן לחזור לעניינים: לקבל החלטות, להוציא לפועל תכניות ובמילה אחת – לעשות!

 

אתם בטח מרגישים את זה באוויר. זה פוגש אתכם בכל מקום. האווירה הזו מוקרנת בכל אשר תפנו. נגמר זמן הדחיות, החלה עת המעשים.

אם אתם מתקשים לחזור לשגרה, מנסים להתחמק מהתמודדות עם המשימות העומדות בפניכם ולא מצליחים להניע את עצמכם לפעולה עם תחילת השנה החדשה, אז כנראה שזה בדיוק הזמן לשנות אסטרטגיה.

“טיפשות היא לחזור על אותה הפעולה וכל פעם לצפות לתוצאה אחרת”, אמר איינשטיין, ונראה שהוא ידע על מה הוא מדבר. אם משהו בחיים שלנו לא עובד, אין טעם להמשיך לפעול באותה דרך, ולצפות שהשינוי פשוט יגיע. הוא לא. כי כאלה הם שינויים משמעותיים, הם לא פשוט מגיעים סתם. עלינו לגרום להם לקרות.

וכאשר אנחנו רוצים לחולל שינוי של ממש בחיים, עלינו קדום כל להבין ולזהות מה הדרייב שלנו; מה מניע אותנו, ומה עוצר. אלו כוחות מדרבנים אותנו לפעולה, ומה חוסם אותנו.

ואל לנו להקל ראש בשאלות אלה. כי כדי להגיע לתשובות אנו נדרשים לעתים להתבוננות פנימית עמוקה ומשמעותית, כזו שחודרת מעבר לפילטרים הרגילים שאנחנו נוטים להשתמש לפעמים בהם כדי לברוח מהצורך לצאת לפעולה.

אחרי שלב הזיהוי עלינו לבחור באסטרטגית הפעולה, לבנות תכנית מסודרת, להיערך לתוצאות אפשריות שונות ו…לצאת לדרך. לרובנו קל יותר ליישם תכניות כשהן ערוכות בצורה שיטתית ומסודרת, ממש כמו רשימת קניות או הוראות הפעלה למכשיר חדש. כי כשהדברים כתובים ופרושים מולנו, הם מקבלים ממשות והיגיון. ואז הם ברורים ופשוטים יותר לביצוע.

אז כל מי שדחה, מסמס, התעלם וטיטא מתחת לשטיח את ענייני השעה בתקווה סמויה שאולי “אחרי החגים” יתברר בעצם כשם קוד לפטור מעשייה, מתבקש להתעורר. זה זמן התחלות חדשות – שבוע, שנה, עונה שמשתנה. לכל המחאה דחויה שאנחנו מחלקים מגיע זמן פירעון, ועכשיו זה הזמן לפרוע את החוב הכי משמעותי שאנו חבים לעצמנו – למצות את מלוא הפוטנציאל שהחיים מציעים לנו ולהיות מסופקים ומאושרים בדרך שאותה אנחנו בוחרים וממשים, כל יום מחדש.

לקביעת פגישת היכרות אנא השאירי פרטים:

הרשמה לניוזלטר

נא מלא פרטים

מדריך מיוחד במתנה

7 מפתחות הקסם שהופכים כל פלונטר לפריצת דרך

הרשמ/י והמדריך כבר בדרך אליך

מדריך מיוחד במתנה

7 מפתחות הקסם שהופכים כל פלונטר לפריצת דרך

הרשמ/י והמדריך כבר בדרך אליך

המדריך בדרך אליך!