025
בשנה הבאה נשב על המרפסת

בשנה הבאה נשב על המרפסת?

השנה החדשה כבר לגמרי כאן. זה הזמן לחמם מנועים ולהתחיל לנוע. אז לפני שנשב על המרפסת עם השקט והקפה, כדאי קודם כל לצאת לדרך חדשה…

 

עבור רבים מאתנו מסתמנים ימי הקיץ הלוהטים כתקופה של פסק זמן והורדת הילוך. ככל שהטמפרטורות מטפסות ועולות, כך ניכרת ירידה באנרגיות ובמוטיבציה לפעולה. כשכל כך חם בחוץ אנחנו חולמים רק על מפלט צונן ונעים שלא יצריך מאתנו לנקוט בשום פעולה שאינה הכרחית. לא לשווא נוהגים רבים לצאת לחופשות בקיץ, או לפחות לצמצם את שעות העבודה.

אבל לכל קיץ יש סתיו בסופו, והוא נושא עמו את הצורך לחמם מנועים, להעלות הילוך ולצאת לדרך. השנה החדשה שמתחילה מקפלת בתוכה בשורה של שינויים ותמורות. הסתיים פרק זמן אחד, והנה חדש מתחיל.

הכנסת שינויים מהותיים לחיים אינה קלה אף פעם. השהייה באזור הנוחות תמיד תהיה מפתה וקורצת יותר, גם כשאזור הנוחות הולך ומתכווץ, סוגר עלינו וחוסם אותנו בפני אינסוף האפשרויות שממתינות מחוץ לאותו מעגל מצומצם.

זאת הסיבה שרובנו זקוקים לדחיפה החוצה, אל עבר אופקים חדשים. לפעמים מספיק זרז מלאכותי, כמו החלפת לוח השנה הישן בחדש, או טפיחה קלה על הכתף כדי ליצור תנועה שתחולל שינוי. אבל לעתים, אנחנו צריכים הרבה יותר.

באופן פרדוקסלי, דווקא כשאנחנו הכי זקוקים לחשב מסלול מחדש, בדיוק במקום בו אנחנו מבינים שהקיים כבר לא טוב לנו כלל, כך השינוי נחווה כמפחיד ומאיים יותר. כשאנחנו מונעים מפחדים, כאבי עבר וחוסר אמונה בעצמנו, הנטייה היא להיכנס למצב של קיפאון והדממת המנוע הפנימי שלנו.

שנה חדשה היא הזדמנות מצוינת להניע תהליכים ולנער את האבק שהצטבר בנבכי הנפש ובחיי היומיום שלנו. לכולנו יש חלומות שטרם הגשמנו, תכניות שעוד לא מימשנו, החלטות שמחכות לצאת לפועל והרגלים שאותם אנחנו מבקשים לנטוש ולהחליף בחדשים.

כל תנועה מתחילה בתנופה. אם אתם מוצאים את התנופה בתוככם פנימה, זה נפלא. ואם אתם זקוקים לתנופה ממקור חיצוני – זה נפלא לא פחות. רק אל תשכחו לחפש ולבקש אותה. כי רק ככה יוצאים לדרך.

ואחרי שתתניעו ותשנו ותגלו את הדרכים שלכם, אל תשכחו את המרפסת! כי אין סיפוק גדול מהרגע הזה, שאפשר לנוח אחרי מאמץ, להתרווח לאחור וליהנות מרגע של שביעות רצון אמיתית…

 

שנה טובה!

לקביעת פגישת היכרות אנא השאירי פרטים:

הרשמה לניוזלטר

נא מלא פרטים

מדריך מיוחד במתנה

7 מפתחות הקסם שהופכים כל פלונטר לפריצת דרך

הרשמ/י והמדריך כבר בדרך אליך

מדריך מיוחד במתנה

7 מפתחות הקסם שהופכים כל פלונטר לפריצת דרך

הרשמ/י והמדריך כבר בדרך אליך

המדריך בדרך אליך!