025
דכאון חורף- תסמינים וטיפול

את שוב מרגישה חסרת אנרגיות. אין לך חשק לכלום. הבית הפוך, הכלים מצטברים בכיור, מטלות של העבודה מוזנחות ונדחות שוב ושוב. העננה הזאת, שמרחפת מעל, צובעת לא רק את השמיים, אלא גם את המחשבות שלך והאפור הזה משתלט עלייך לגמרי. דומה שעם צניחת הטמפרטורות גם האנרגיות שלך צוללות למעמקים. ולא קרה שום דבר מיוחד, זה רק הסתם, עם הענן.

אבל דכדוך החורף לא חייב לשלוח אותך מתחת לפוך עם בקבוק חימום ותחושת תקיעות לארבעת החודשים הבאים. לפעמים, בדיוק כמו בטבע, דברים טובים צומחים דווקא עם בוא הגשמים.

כנשים, אנחנו עסוקות לפעמים בכל כך הרבה מטלות, חובות, ריצות וסידורים. אנחנו לוקחות על עצמנו הרבה, ודורשות מעצמנו לעמוד בכל מה שהסביבה מצפה מאיתנו. מרוץ החיים הוא תובעני ואינו מתחשב בעונות השנה. אבל לעתים החורף משנה לנו את המקצב הפנימי ומציף אותנו בתחושות של עייפות או דכדוך. הימים הקצרים, החושך המוקדם, הקור, הסגריריות וההסתגרות – כל אלה תורמים לירידה באנרגיות.

חשוב לזכור – זה בסדר. מותר לפעמים להוריד הילוך. כמאמנת אישית לנשים, וכמי שסיפורה האישי מאופיין בטלטלה בריאותית ונקודת מפנה משמעתית שעברתי, אני יודעת שמסע החיים הוא ארוך ומאתגר ולא ניתן ליהנות ממנו אם הרגל לוחצת תמידית על דוושת הגז ואנו נשארות תמידית בהילוך גבוה. ברגע שנכיר בכך ונקבל את זה – זו הנקודה ממנה אפשר לצמוח. בתקופות כאלה מומלץ להוריד הילוך, לשחרר קצת את הדרישות מעצמנו, ולפנות זמן איכות להתבוננות פנימית.

תחושות של לאות וחוסר חשק כדאי וניתן למנף לכיוון של צמיחה ושגשוג. כשיושבים על נדנדה, חייבים לרדת לנקודה הנמוכה ביותר, ממנה ניתן לצבור תנופה להתרומם. אין זה אומר שאני ממליצה דווקא לחכות עד שתגיעי לנקודה הנמוכה ביותר כדי להתרומם, אלא שתביני שהירידה למטה היא חלק בלתי נפרד מהדרך למעלה.

אם גם את מרגישה שתחושת האפרוריות הפנימית לא מתפוגגת גם כשהעננים מתפזרים, זה הזמן להתנסות בחוויה של העצמה אישית. אני מזמינה אותך להתנסות באימון אישי, במהלכו תוכלי לפגוש את עצמך מחדש, לזהות את הצרכים האמיתיים שלך ולקבל כלים מעשיים לפתור את הפלונטרים שלך.

אל תגידי ‘עד הקיץ זה יעבור’. צאי מהפוך ובואי לפגישה. התה והעוגיות עליי…

לקביעת פגישת היכרות אנא השאירי פרטים:

הרשמה לניוזלטר

נא מלא פרטים

מדריך מיוחד במתנה

7 מפתחות הקסם שהופכים כל פלונטר לפריצת דרך

הרשמ/י והמדריך כבר בדרך אליך

מדריך מיוחד במתנה

7 מפתחות הקסם שהופכים כל פלונטר לפריצת דרך

הרשמ/י והמדריך כבר בדרך אליך

המדריך בדרך אליך!