025
היש צוהלת ושמחה כמוני מסכה? אותנטיות ככלי להעצמה אישית לנשים

צוהלת ושמחה (אבל מתחת – עצבנית ועצובה), מתעניינת (משועממת נורא), אוהבת (אבל למעשה הרגש כבר מזמן נגמר). אנחנו עוטים מסכות כדי לשחק את המשחק, אבל מתי מגיע הזמן להסיר אותן ולהציג את עצמנו כמו שאנחנו באמת?

בחברה ובתרבות בה כנות נחשבת ערך עליון, קשה להודות באמת הפשוטה – אנחנו לא יכולים להסתדר בלי לעטות מסכות לפעמים. כולנו נאלצים, בנסיבת מסוימות, להסתיר את הרגשות האמתיים ולמסך אותם דרך מסווה מקובל וחברתי יותר.

אבל מה קורה כשהמסכה הופכת להיות חלק מהפנים שלנו, עד שאנחנו שוכחים שהיא שם? איך נדע מתי כל כך התרגלנו לנוכחותה, עד שאנו כבר מסתתרים לא רק מאחרים, אלא גם מעצמנו? ולמה בעצם זה רע?

אותנטיות ככלי העצמה אישית

גם כשאנחנו נאלצים לעתים להעמיד פנים, חשוב שלא נאבד קשר עם הרצונות האמתיים שלנו. העוצמה שלנו נובעת אך ורק ממה שאנחנו בפנים, בתוך תוכנו, והיא אינה יכולה להיות נתונה לתכתיבים חיצוניים. כנשים, אנו חשות לעתים קרובות שהחיים תובעניים וחלק גדול מהזמן אנו נאלצות לטפל, להשקיע ולהקדיש לאחרים – ילדים, בן זוג, לקוחות, בוסים. בעבודתי כמאמנת אישית אני פוגשת לא אחת נשים שאומרות “אני כל הזמן דואגת לכולם, עכשיו אני צריכה לטפל גם בעצמי”. ואכן, קצב החיים הזה מביא אותנו למצב שאין לנו כלל זמן לעצמנו.

וכשאנחנו שוב ושוב נאלצת לעשות דברים שאין אנו שלמות איתם, לא מרגישות סיפוק בעבודה ו/או מערכת היחסים שלנו ומסיימות כל יום בתחושת תסכול והחמצה, זה סימן מובהק לכך שאיפשהו בדרך שכחנו מי אנחנו באמת ומה אנחנו רוצות. מצב זה יוצר תחושת ריקנות, כי אין מה שממלא אותנו ואנחנו מאבדות את הקשר החשוב ביותר בחיינו – עם עצמנו.

מסירים את המסכות

בבואנו להיפרד מהמסכה ולהניח אותה בצד, חשוב לזכור: בכל יום אנחנו מקבלות הזדמנות נהדרת לצאת לדרך חדשה, לצאת למסע של העצמה אישית. כל יום טומן בחובו אפשרויות להישגים, התפתחות וצמיחה, וזה תלוי רק בנו. כדי להתקדם ולהשיג מטרות, להגשים חלומות ולהותיר מאחור את ההרגלים המכשילים, עלינו קודם כל להבין את עצמנו באמת, לפגוש מחדש את הגרעין האותנטי שלנו, אותו זרע שיתפתח ויצמח לכדי פרח נהדר. ברגע שנלמד לנפץ את המחסומים ולהסיר את המחיצות והמסכות, נוכל לגדול, לפרוח ולהשיג כל מטרה.

לקביעת פגישת היכרות אנא השאירי פרטים:

הרשמה לניוזלטר

נא מלא פרטים

מדריך מיוחד במתנה

7 מפתחות הקסם שהופכים כל פלונטר לפריצת דרך

הרשמ/י והמדריך כבר בדרך אליך

מדריך מיוחד במתנה

7 מפתחות הקסם שהופכים כל פלונטר לפריצת דרך

הרשמ/י והמדריך כבר בדרך אליך

המדריך בדרך אליך!