025
יום האשה 365 ימים בשנה – כדרך להתפתחות והעצמה נשית

כולנו נמצאים לפעמים בצומת דרכים ורוצים לחולל שינוי בחיים, אבל לא תמיד זה קל. כמו תמיד, כדאי להתחיל
בצעדים קטנים

בעידן המודרני, כשהטכנולוגיה יוצרת מצד אחד ניכור, ומנגד מאפשרת הרבה יותר זמן פנוי מבעבר, דומה כי אנשים מחפשים תמידית דרכים לגדילה והעצמה אישית. העידן הטכנולוגי חושף אותנו לפעמים אל מול הצורך להכיר את עצמנו טוב יותר כדי לתפקד בקצב חיים מהיר ותמורות שאורח החיים הזה מזמן לנו. אנחנו עמוסים במידע ומתרוצצים במבוך. בקיצור – מבולבלים. מכאן, אין פלא שאנו מבקשים אחר נקודת האיזון שממנה נוכל לגדל ולצמוח.

<<>

למרות הרצון לשינוי שמאפיין את רובנו, שלב המימוש הוא בדרך כלל קשה, ומלווה לעתים קרובות בתחושת תקיעות. השאלה היא – מדוע? אם אנחנו מבינים שכדי להתפתח צריך לשנות, ואנחנו מבקשים את ההתפתחות הזאת, למה זה כל כך קשה לנו לעשות את השינוי?

התשובה, כמו כל דבר בחיים, מורכבת. לעיתים אנו לא מודעים לדברים, לא מבחינים בהתרחשויות בחיינו. לפעמים נח לנו יותר להתבצר במוכר ולא לשנות, לפרקים אנחנו מרוכזים בטפל ושוכחים את העיקר, ויש שאנחנו מחפשים משהו שקיים רק בדמיוננו ותו לא.

כדי להכניס תמורות מעשיות לחיים, צריך, לפני הכל, לעבד את הרצון הזה במחשבה שלנו, להטמיע את התהליך בתודעה. להלן שניים-עשר צעדים הדרגתיים וקלים ליישום שיכולים לסייע לנו בדרך אל השינוי המיוחל.

מגלים

חושפים את התסבוכות, הפלונטרים, ומבינים את מקורן. על פי רוב, עצם הפניית הזרקור אל הפלונטרים כבר מניבה תובנות לגבי דרכי הפעולה. כשאנו נותנים לפלונטר שבחיינו מקום, ולא מתעלמים ממנו, רק אז ניתן להתחיל להתיר אותו.

חופרים

מפשפשים קצת, לא הרבה, בילדות. לא תמיד חייבים להתחיל תהליך פסיכואנליטי ממושך כדי להבין את מקורם של החסמים והמעצורים שלנו. לעתים די בהכרה בנטיות המעכבות שלנו כדי להתחיל לשנות דפוסי התנהגות מגבילים.

מפרקים

ברגע שהעלינו למודעות את המחסומים בחיינו, זה הזמן להתחיל לפרק אותם. כמו שבנינו אותם נדבך על נדבך, כך גם נהרוס אותם, שלב שלב.

מגלים

את החוזקות שלנו. זה הזמן לטפוח לעצמנו על השכם. את מסודרת, שיטתית ומצליחה לארגן הכל כשאחרים עוד מסתבכים עם רשימת המטלות? מגיע לך חיזוק, העניקי אותו לעצמך! אתה בוס קשוב ואכפתי? פרגן לעצמך, זה מגיע לך! כדאי ואף רצוי להכין רשימה כתובה שבה יובלטו כל היתרונות והחזקות. כשהדברים כתובים מול העיניים, יש לרשימה שכזו כח מעצים ומחזק.

מנטרלים

אחרי שהכרנו את העוצמות שלנו, וכמה כח הן מעניקות לנו, עלינו לטפל בחולשות שמנהלות אותנו. לכולנו יש חולשות, וכמובן שלא ניתן להיפטר מהן לחלוטין. אולם ברגע שאנחנו מודעים להן, ומכירים את מנגנון הפעולה דרכו הן מנהלות אותנו, אנחנו יכולים להחליש את השפעתן על חיי היומיום שלנו. כמה שזה נשמע פשוט, זה אכן כך – מעצימים את העוצמות, מחלישים את החולשות.

הופכים

את האמונות שמקטינות אותנו. לכולנו יש סט אמונות על עצמנו שגורמות לנו להקטנה עצמית; “אני לא יכול לשלוט בעצמי כשאני כועס”, “אני לא מצליחה לסיים פרויקטים”. מאחר שמחשבה בוראת מציאות, הדרך לשינוי חייבת לכלול הפיכת אמונות חוסמות כאלה; “גם כשאני כועס, איני מאבד שליטה”, “אני יכולה לסיים את הפרויקט הזה, ואני אעשה את זה”.

מחזקים

את האמונות המגדילות. לכל אמירה חיובית על עצמנו מגיע מקום משמעותי ומודע במחשבות שלנו. כשאנחנו מודעים לחוזקות שלנו, מאד קל להעניק לעצמנו משובים חיוביים.

כותבים

מחדש את הסיפור שלנו. מנסחים אותו באופן מעצים ובונה, מתחילים לראות את עצמנו באור חדש וחיובי. לעתים קרובות שכתוב העבר משפיע ניכרות על ההווה והעתיד.

הולכים

עם האמונה שלנו. אמונה בעצמנו, בדרכנו החדשה ובכח שלנו להתוות לעצמנו את המסלול כל יום מחדש, וללכת בדרך שלנו מתוך מודעות ולא מכח ההרגל.

ממנפים

את הערכים שלנו, כך שיובילו אותנו לדרך החדשה, באופן שתואם ביותר את השקפת העולם שלנו.

יוצרים

חזון חדש. כשאנחנו מחוזקים ומאמינים בעצמנו, זה הזמן לבחון את הרצונות האמיתיים שלנו. עכשיו אפשר לנפות את רעשי הרקע ולהביט קדימה מתוך מודעות לגבי הרצונות והיכולות האמתיים שלנו.

מתווים

לעצמנו את הדרך. זה הזמן לקבוע את היעדים החדשים. השינוי הפנימי התחולל, זה הזמן ליישם ולהוציא לפועל. עכשיו ניתן לקבוע את היעדים – לא מתוך מקום של התפשרות, אלא מתוך בחירה וכח!

והכי חשוב – לפעמים קשה לעבור תהליך כזה לבד. לעתים צריך מישהו חיצוני שיעזור להאיר את הפינות האפלות הנסתרות מהעין. אם אתם זקוקים לליוויי הזה, פנו לאיש מקצוע. זו לא חולשה לבקש עזרה, ההפך, זה מעיד על כח ועוצמה.

לקביעת פגישת היכרות אנא השאירי פרטים:

הרשמה לניוזלטר

נא מלא פרטים

מדריך מיוחד במתנה

7 מפתחות הקסם שהופכים כל פלונטר לפריצת דרך

הרשמ/י והמדריך כבר בדרך אליך

מדריך מיוחד במתנה

7 מפתחות הקסם שהופכים כל פלונטר לפריצת דרך

הרשמ/י והמדריך כבר בדרך אליך

המדריך בדרך אליך!