025

יום האשה 365 ימים בשנה – כדרך להתפתחות והעצמה נשית

גופים רבים רואים ביום האשה הזדמנות להעביר מסרים שרלוונטיים אליהם. בתקשורת ידברו על העצמה נשית, חברות מסחריות ישכנעו אותנו לקנות ולצרוך, ובמערכת החינוך ילמדו ילדים לומר תודה לאמא. אבל בשבילנו, הנשים, כל יום הוא יום האשה
 
קמפיין MeToo שעלה לכותרות בשנה האחרונה סימן נתיב חדש בכל מה שקשור למעמדן של הנשים בחברה; לא עוד מגזר מוחלש, לא עוד נשים שמבליגות על עוולות ומוכנות לקבל על עצמן את תכתיבי החברה הגברית.
 
הנשים האמיצות שהחלו את הקמפיין נשאו את דגל המרד והעבירו מסר ברור: אנחנו בוחרות!
 
ומשמעות הבחירה היא שלנשים יש את הכוח לעשות מה שמתאים להן, לא מה שהחברה מצפה מהן, או מכתיבה להן, או רוצה בשבילן. כי עוצמה אמתית היא לאו דווקא לפתח קריירה או להחליט שאת עושה הכל לבד. עוצמה אמתית היא להבין מה את רוצה, מה את באמת רוצה, וללכת במסלול שלך בכל הכוח.
 
נשים יכולות לבחור  לפתח קריירה, להשקיע בלימודים ולדחות את שלב הקמת המשפחה וגידול הילדים, או שהן יכולות להגיע למסקנה שכלל לא מתאים להן להיות אמהות, או שהן רוצות ויכולות לשלב – גם קריירה מצליחה וגם אמהות מספקת, ונשים גם רשאיות להחליט שהן רוצות להשקיע את כל כולן בחיי המשפחה ובגידול הילדים מבלי שזה יגרום להן לחוש רגשי אשם על שהן לא מתפתחות מבחינה מקצועית באותו שלב מסוים. 
 
הרעיון המונח בבסיס של ההעצמה הנשית האמתית הוא שמותר לך לבחור כל מה שטוב ונכון בשבילך, ואף אחד לא יכול וצריך לגרום לך לחיות ברגשי אשם בשל בחירה זו. כי המשמעות של פמיניזם היא שחרור האשה, במובן של התרת הכבלים שפעם כפתו אותה אל תבניות חשיבה שקבעה החברה הגברית. מרגע שנשים השתחררו מכבלים אלה, הן רשאיות לבחור את הדרך שלהן, האמונות שלהן ולהקשיב עד תום לרצונות שלהן.
 
יום האשה הוא אולי הזדמנות להעלות על נס את הסוגיות החשובות הללו, אבל אנחנו, הנשים, בוודאי לא זקוקות ליום אחד שיסומן בלוח השנה כדי להרהר על מקומנו בחברה. המאבק על שוויון מלא טרם הושלם, ועדיין יש מה לשנות. וכדי שנוכל לשנות את העולם, אנחנו צריכות להתחיל מעצמנו, ולזכור שמה שאנחנו רוצות יקרה, פשוט כי אנחנו יכולות. 

לקביעת פגישת היכרות אנא השאירי פרטים:

הרשמה לניוזלטר

נא מלא פרטים

מדריך מיוחד במתנה

7 מפתחות הקסם שהופכים כל פלונטר לפריצת דרך

הרשמ/י והמדריך כבר בדרך אליך

מדריך מיוחד במתנה

7 מפתחות הקסם שהופכים כל פלונטר לפריצת דרך

הרשמ/י והמדריך כבר בדרך אליך

המדריך בדרך אליך!