025

להעז, לפרוח ולצמוח – על הקשר בין עונות השנה והעצמה אישית

להעז, לפרוח ולצמוח – על הקשר בין עונות השנה והעצמה אישית

האביב מפזר בנדיבות רמזים שהוא עוד מעט קט מגיע; ריח הפריחה, הימים המתארכים – תחושת השינוי וההתעוררות כבר באוויר, ועמה הרצון להקיץ מנמנום החורף ולצאת מהקונכייה לבדוק מה קורה בחוץ…

 

נדמה שהחורף אך התחיל, והנה הוא קרב לקצו. את מקומם של המעילים והצעיפים שעטפו אותנו וגרמו לנו להתכנס קצת פנימה, מחליפים הבגדים הקלים יותר. עם קילוף השכבות החיצוניות, אנחנו משילים מעלינו גם את מעטפת ההתנהלות החורפית. והמעבר הזה קורה באופן טבעי, ממש כמו הנחש שמשיל מעליו שכבה ישנה ובלויה שכבר עבר זמנה ומתכסה בשכבה חדשה ורעננה, וכמו הפרחים שמנצים מתוך עלים רדומים. הכל מתעורר…

הצורך להתחדש לצמוח ולהעז 

הצורך להתחדש ולשנות הוא חלק ממחזוריות הטבע והחיים. הפריחה וההתחדשות מגיעות תמיד אחרי תקופה של סטטיות, לפעמים אף של קפיאה ועצירה. זו הסיבה שחשוב תמיד לזכור שהכל דינמי, הכל מעגלי. אל לנו להיבהל מתקופות שבהן נדמה שמאום לא זז ואין ביכולתנו לחדש ולשנות.  זה בסדר גמור לקחת לעתים נשימה עמוקה, לעצור לזמן-מה בהתאם לצרכים שלנו, ולהתבונן מהצד.

וכשאנו יודעים שהעצירה היא זמנית, ומבינים שהירידה מאפשרת לנו לצבור תנופה, נוכל להמתין בסבלנות לשינויים, להתחדשות ולכוחות שישובו במלוא העוצמה ויכוונו אותנו אל המשימות שנכונו לנו. כי ככה זה עם שינויים, הם יכולים להיות משמעותיים ומרגשים רק בזכות מה שהיה לפני הופעתם. ושינויים בחיים מגיעים רק אחרי שנפרדנו ממשהו שהיה שם קודם, וגיבשנו את ההבנה לגבי המקומות שבהם אנחנו מרגישים שמשהו לא נכון לנו. ממש כפי שהפריחה יפה ומרהיבה יותר בזכות הכסות הנהדרת שהיא מספקת לעצים שעמדו במערומיהם בתקופת החורף, כך הצמיחה שלנו מעניקה לנו את העוצמה האישית אחרי תקופות התכנסות ובחינה פנימית.

ואם אתם מרגישים צורך בשינוי, אבל עדיין לא יודעים באיזה תחום להתחיל,  קבלו טיפ של אימון אישי היישר מהקליניקה האביבית שלי – התחילו בקטן! כל מהפך או שינוי מרחיק לכת, הכל מתחיל מצעד אחד ראשון. שנו תספורת, ארגנו את הבית מחדש, או קבלו החלטה על יום אחד שבו אתם עושים כל מה שאתם רגילים – אבל בצורה שונה ולא מוכרת. אחרי שתתרגלו את התחושה המרעננת של חשיבה שונה, הדרך לצאת מהקופסה ולחוות את הפריחה והצמיחה להן אתם מייחלים תיראה פתאום הרבה יותר פשוטה.

לקריאה עוד לחצי כאן

מטבע הדברים

 

לקביעת פגישת היכרות אנא השאירי פרטים:

הרשמה לניוזלטר

נא מלא פרטים

מדריך מיוחד במתנה

7 מפתחות הקסם שהופכים כל פלונטר לפריצת דרך

הרשמ/י והמדריך כבר בדרך אליך

מדריך מיוחד במתנה

7 מפתחות הקסם שהופכים כל פלונטר לפריצת דרך

הרשמ/י והמדריך כבר בדרך אליך

המדריך בדרך אליך!