025
להתחפש או להיות אנחנו עצמנו – מה אנחנו באמת מחפשים?

להתחפש או להיות אנחנו עצמנו – מה אנחנו באמת מחפשים?

פורים כבר כאן. בין חיפוש התחפושת המושלמת ומדידת מסכות, זה זמן מצוין להתבונן פנימה ולשאול את עצמנו מה באמת אנחנו מחפשים –  ביטחון עצמי? אהבה? הצלחה בקריירה? שינוי בחיים? ואולי בכלל משהו שעוד לא הבנו מהו?

 

פורים זו תמיד הזדמנות מצוינת לשחק קצת ב-“נדמה לי”; מאחורי המסכות ותחת המסווה של התחפושות, אנחנו יותר מאפשרים לעצמנו ללכת עם הלב, להגשים משאלות סמויות הנוגעות למי שהיינו רוצים להיות, או לשחרר לחופשי צדדים שלנו שבדרך כלל אנחנו מדחיקים ושומרים לבל יפרצו החוצה.

כמאמנת אישית אני תמיד שמחה לפגוש אנשים בעלי עוצמה פנימית, מודעות עצמית גבוהה וביטחון עצמי מגובש שמרשים לעצמם לתרגל את מנעד האפשרויות האלה לאורך כל השנה, ולא רק בפורים.

נכון, זה כלל לא פשוט  להחצין ולבטא אל מול העולם צדדים מגוונים של האישיות שלנו, גם כאלה שהסביבה לא תמיד יודעת להכיל. היכולת לוותר על המסכות היא אינה דבר מובן מאליו ובדרך כלל היא תולדה של תהליך נלמד ועבודה קשה על קבלת והכרת עצמנו. לעתים נדמה לנו שכדי לשמור על עצמנו אנחנו נדרשים דווקא להסתיר את החולשות שלנו ולהותיר אותן במקום חבוי שאליו יוכל לסלול דרך רק מי שיעמוד בכל המבחנים שלנו. אבל בפועל, כשאנחנו נדרשים כל בוקר לעטות את מסכת ה-“הכל בסדר”, אנחנו מפסידים כמה פעמים.

ההפסד הראשון הוא באנרגיה שאנחנו משקיעים בתהליך ההתחפשות, כל פעם מחדש. כשמדובר במספר ימים בפורים, זה נחמד ונעים לפנות משאבי זמן כדי להפתיע בהופעה מרהיבה שבה איננו מורגלים. אבל כשמדובר בהתחפשות יומיומית, אין זה מרגש ומלהיב עוד להשקיע זמן כה רב רק כדי להיות מישהו אחר.

ההפסד השני והעצוב אף יותר, זה שאנחנו עלולים לשכוח בעצמנו מי אנחנו באמת – מה אנחנו אוהבים, רוצים, חולמים,  חושבים ומעדיפים. וכשאנחנו כבר לא מחוברים לכל אלה, אנו נשארים עם תדמית חיצונית מטופחת, ופנימיות מודחקת ומוזנחת.

 

ובנוסף לכל אלה, אנחנו מפסידים את האפשרות להקיף את עצמנו באנשים שמתאימים לנו באמת, בקריירה שתואמת את הכישורים הייחודיים שלנו ובסיכוי לסיפוק והגשמה עצמית שיטעינו אותנו באנרגיות ובשמחת חיים.

אז בואו נשאיר לפורים את האיפור המושלם, המסכות שמטשטשות את הזהות והתחפושות שמגשימות חלומות על דמויות-על מושלמות. עם חלוף החג, אל תשכחו לחזור לעצמכם – עם כל החולשות, החסרונות והמקומות הלא זוהרים בנפש. כי לצד אלה נמצאים כמובן כל העוצמות, הכישרונות, המעלות, היופי הפנימי והכוחות שהופכים אתכם למי שאתם והם קסומים וקורנים יותר מכל תחפושת נוצצת או מסכה מלאת מסתורין ורז.  

לקביעת פגישת היכרות אנא השאירי פרטים:

הרשמה לניוזלטר

נא מלא פרטים

מדריך מיוחד במתנה

7 מפתחות הקסם שהופכים כל פלונטר לפריצת דרך

הרשמ/י והמדריך כבר בדרך אליך

מדריך מיוחד במתנה

7 מפתחות הקסם שהופכים כל פלונטר לפריצת דרך

הרשמ/י והמדריך כבר בדרך אליך

המדריך בדרך אליך!