025
לתת מקום לעצב

גם לאנשים האופטימיים ביותר זה קורה לפעמים. קמים בבוקר ובמקום להרגיש נמרצים ושמחים לקראת יום חדש, מתגנבת לה לגוף תחושה כזו. מן חוסר חשק להתחיל את היום והרגשה שהכל אפרורי ועגום, וגם הדמעות אורבות להן שם, בקצה העין, מאיימות להתפרץ בכל רגע.

אז נכון, זה קורה לכולם, אבל כשזה קורה לנו, אנחנו עלולים להרגיש קצת מבולבלים. כי אם הכל בסדר בחיים שלנו, אז מה פתאום העצב הזה מתגנב לו בדלת האחורית? והתשובה היא – כי ככה זה. לפעמים גם העצב רוצה את המקום שלו, והדרך הנכונה ביותר להתמודד עם זה – היא לתת לו את המקום!

הנפש שלנו היא מנגנון מדהים, נפתל ומורכב עד מאד. וכמו בכל מכשיר מורכב, אם אנחנו רוצים לשמור על פעילותו התקינה  – אסור להסיר או לשנות את הרכיבים שלו, והעצב הוא רכיב חשוב והכרחי לפעולתה התקינה של הנפש. הוא מאפשר לנו פרספקטיבה על החיים שלנו; לפעמים הוא קורא לנו לעצור קצת ולקחת צעד אחורה ממרוץ החיים; הוא מחבר אותנו לפנימיות שלנו; והוא מזכיר לנו את האיבר החשוב הזה שפועם בתוכנו – הלב…

אבל שימו לב! העצב יכול להיות גם ערמומי לפעמים. הוא יכול להתדפק על פתחנו בתמימות, כאילו הגיע לביקור קצר, אבל כשהוא מגלה שטוב לו ונעים שם בפנים, הוא מחליט להישאר. וכשזה המצב, אנחנו נדרשים לעשות איתו בירור ולהזכיר לעצמנו שנכון שהעצב הוא מרכיב חשוב בלב, אבל הוא לא יכול להיות המרכיב העיקרי.

אז אם קמתם היום קצת “הפוכים”, אם לפעמים הדמעות זולגות מעצמן או שפשוט משתלטת עליכם תחושה של שחיקה ועגמומיות – קחו פסק זמן. תנו לעצמכם להיות בתוך העננה הזו, תרגישו אותה במלואה! אחרי שתקראו לעצב בשמו, ותאפשרו לו את הביקור הזה – קחו נשימה עמוקה, עשו משהו נחמד שעושה לכם טוב, ואז – שחררו את העצב והמשיכו לראות את כל מה שטוב בחייכם.

לקביעת פגישת היכרות אנא השאירי פרטים:

הרשמה לניוזלטר

נא מלא פרטים

מדריך מיוחד במתנה

7 מפתחות הקסם שהופכים כל פלונטר לפריצת דרך

הרשמ/י והמדריך כבר בדרך אליך

מדריך מיוחד במתנה

7 מפתחות הקסם שהופכים כל פלונטר לפריצת דרך

הרשמ/י והמדריך כבר בדרך אליך

המדריך בדרך אליך!