025

מטבע הדברים

בימי החורף הקרים מוצאים את עצמם רבים מאתנו מסוגרים בבית ומכונסים בתוך עצמנו. הקור והגשם, החשיכה המוקדמת והאווירה הסגרירית עוטפים אותנו לעתים בשמיכה קלה של תוגה עם נטייה להעדיף התכרבלות בבית תחת יציאה אל העולם. האביב,

לעומת זאת, מעורר ומחדיר בנו תחושת רעננות ונמרצות שכבר שכחנו שקיימת לאורך העונה הקרה.

יחד עם הפריחה והצמיחה, נעור בנו גם רצון פנימי לצאת החוצה, לפרוץ ולצמוח בעצמנו. האוויר הצלול של אחרי עונת הגשמים וההתחדשות שניכרת בטבע, מביאים עמם רצון לקחת נשימה עמוקה ולהתחדש גם מבפנים, לעשות סדר במחשבות וברצונות שלנו ולהסיר מדרכנו את כל מה שמיותר ומפריע בחיים. עבור אנשים רבים שעות האור המתארכות עושות פלאים למצב הרוח, משיבות את הביטחון העצמי ומעירות מתרדמת החורף את הרצון להיות בעשייה ובתנועה.

הטבע חכם, זאת אנחנו יודעים. העצים משירים בסתיו את עליהם ועם בוא האביב מצמיחים חדשים. הנחש משיל את עורו עם השכבות המתות שאינן נחוצות לו יותר, ומצמיח עור חדש. רבים מבעלי החיים מחכים לאביב כדי להביא לעולם חיים חדשים, שהרי זהו כנראה הזמן הטוב ביותר לעשות זאת – ולכן נראה בטבע ‘משפחות’ חדשות רבות דווקא בזמן זה. באביב הדברים נמצאים בתנועה מתמדת.

אם הטבע עושה זאת, גם אנחנו יכולים – שהרי בני האדם, אפילו אם קצת שכחנו את זה, נחשבים אף הם חלק מן הפלא הטבעי. זה הזמן להתבונן בעולם שמסביב וללמוד איך לא להישאר במקום אחד ולשאוף תמידית אלי שיפור וצמיחה.

בניגוד לבעלי החיים והצמחים, אנחנו כבני אדם מורכבים ולעתים אנו מגלים שהיציאה ממצבי תקיעות אינה כה פשוטה. שלא כמו הטבע, שעושה את זה בצורה אוטומטית כמעט, אצל בני האדם ישנם שלל גורמים שיכולים להשאיר אותנו תודעתית בחורף, על אף שהאביב כבר מזמן נמצא כאן.

אנחנו מפתחים מחסומים וחומות הגנה, ואותם עלינו ללמוד להסיר כדי לפנות מקום לזרעים חדשים של תקווה וצמיחה. כשאנו פועלים מתוך מודעות לתחושותינו, אנחנו יכולים למנף את ההתעוררות הזו, את ההתחזקות הפנימית.

הרצון להתאוורר, להתחדש ולהשתנות יכול להיות מתורגם להעצמה אישית, לחיזוק הביטחון העצמי וליציאה מתוך מצבי חיים ודפוסי התנהגות שאינם משרתים אותנו עוד. הדחף לחדש ולהתחדש יכול להביא אותנו למקומות הגבוהים ביותר, ולהפוך את האביב לרגע שבו נפרוץ החוצה ונזנק מעלה-מעלה

 

לקבלת  טיפים ומידע נוסף  אנא השאירי פרטים:

הרשמה לניוזלטר

נא מלא פרטים

מדריך מיוחד במתנה

7 מפתחות הקסם שהופכים כל פלונטר לפריצת דרך

הרשמ/י והמדריך כבר בדרך אליך

מדריך מיוחד במתנה

7 מפתחות הקסם שהופכים כל פלונטר לפריצת דרך

הרשמ/י והמדריך כבר בדרך אליך

המדריך בדרך אליך!