025
נס גדול היה פה הכל מתחיל אצלנו בראש – דרך חשיבה אחרת על מנת להתעצם ולהתפתח.

הרבה פעמים אנחנו אומרים משפטים כמו “רק נס יציל אותי”, או “שום דבר כאן לא ישתנה אם לא יקרה איזה נס”, אבל האמת היא שאנחנו בעצמנו מחוללים גם את הנסים בחיינו.

הציפייה לכוח חיצוני או עליון שיבליח לפתע משום מקום וישנה עבורנו את המציאות היא טבעית ומובנת. כולנו היינו רוצים שהבעיות שלנו ייפתרו בדרך נס, שמשהו/מישהו מבחוץ יידע שזה מה שאנחנו רוצים וצריכים ויגרום לחלום שלנו להתגשם מעצמו.

אבל למרבה הצער, ציפייה כזו אינה ריאלית, ועל פי רוב מועדת לאכזבה שתבוא בעקבותיה. כי האמת היא שרוב השינויים העמוקים בחיים, רוב ההישגים וכל הדברים בעלי המשמעות הממשית נקנים רק על ידי כוונה ומאמץ. וכדי שתהייה לנו כוונה, ונוכל להשקיע את המאמץ הנדרש ליישום הכוונות, אנחנו צריכים קודם כל לשבור את דפוסי הפעולה שהובילו אותנו למצבי התקיעות, לשנות את צורת החשיבה שמגבילה אותנו ולהאמין שהדבר לו אנו שואפים הוא אפשרי. את השאיפות שלנואנחנו חייבים קודם כל  להפוך למציאות במחשבה שלנו, עוד בטרם זה קורם עור וגידים.

ואין זה משנה באיזה תחום בחיינו מדובר – אם זה לצאת לדרך חדשה בתחום הקריירה, לפתוח את העסק שתמיד חלמנו עליו, למצוא אהבה או לצאת מתוך קשר לא טוב תוך אמונה שאנחנו ראויים למשהו טוב יותר ואמון בעצמנו שנשיג אותו – כל צעד כזה מצריך הנחה בסיסית שאנחנו יכולים. שמגיע לנו משהו טוב יותר ממה שיש לנו כרגע, ושיש לנו את המשאבים והיכולות להשיג אותו. אנחנו חייבים להאמין בעצמנו, ובשביל זה אנחנו לא באמת זקוקים לנסים, אולי רק לקצת אור בלב…

נסים וסיפורי גבורות הם מרכיבים נחמדים בסיפורי החג ובהווי החנוכה. הנס האמתי מתחולל כאשר אנחנו לוקחים אחריות לדרך שלנו, מזהים את מה שצריך לשנות ויוצאים לדרך כדי להשיג מטרות ולממש שאיפות. כל נס כזה מטעין אותנו בכוחות לגבי היכולות שלנו ומפחית את התלות שלנו בגורמים חיצוניים שעליהם אין לנו שליטה. כל הצלחה אישית שלנו היא סיפור גבורה בפני עצמו, כי בכל פעם שאנחנו מתגברים על מכשול, אנחנו נותנים מקום לאור להיכנס לחיינו ולהוביל אותנו אל עבר עתיד טוב יותר.

חג שמח!

לקביעת פגישת היכרות אנא השאירי פרטים:

הרשמה לניוזלטר

נא מלא פרטים

מדריך מיוחד במתנה

7 מפתחות הקסם שהופכים כל פלונטר לפריצת דרך

הרשמ/י והמדריך כבר בדרך אליך

מדריך מיוחד במתנה

7 מפתחות הקסם שהופכים כל פלונטר לפריצת דרך

הרשמ/י והמדריך כבר בדרך אליך

המדריך בדרך אליך!