025

שנה טובה זו לא רק ברכה, זו גם החלטה מתוך התפתחות והעצמה

ישנו מספר אין-סופי של מחקרים שמוכיחים את השפעתן של מילים – לא רק על תפיסת המציאות שלנו, אלא אף על עיצובה בפועל.

במחקר אחד לדוגמא, התבקשה קבוצת נבדקים להציב לעצמה מטרה משמעותית לגבי אורח חייהם. הנבדקים החליטו להתחיל להקפיד על שגרה של אימון גופני על בסיס קבוע, והתבקשו להיות מחויבים למטרה זו.

לאחר הצבת המטרה, חולקו הנבדקים לשלוש קבוצות. בראשונה הם התבקשו לשנן את ההחלטה: “אני לא יכול להפסיד את אימון הכושר”. הנבדקים בקבוצה השנייה דבקו במשפט: “אני לא מפסיד אימוני כושר”. הנבדקים בקבוצה השלישית לא קיבלו כל הנחיה הנוגעת לדרך בה ישכנעו את עצמם ללכת להתאמן.

מה לדעתכם היו התוצאות?

בקבוצה הראשונה – רק אחד מתוך עשרה אכן התמיד בשגרת האימונים שלו.

בקבוצה השנייה –  שמונה מתוך עשרה נבדקים התמידו בתכנית האימונים.

בקבוצה השלישית – שלושה מתוך עשרה נבדקים עמדו בהחלטה שלהם.

 

המסקנה ברורה – לאופן בו אנחנו מנסחים את ההחלטות שלנו ישנו משמעות מכרעת לגבי היכולת שלנו להוציא אותן לפועל. הדרך בה אנחנו חושבים וממשיגים לעצמנו את המציאות, לא רק שמסייעת בידנו לאמץ תפיסת עולם חיובית יותר, אלא שהיא בפועל יוצרת את המציאות הרצויה עבורנו.

כשאנחנו נתונים בתוך דפוסי חשיבה חוסמים ומגבילים, אנחנו לא רק מוותרים לעצמנו בקלות יתר, לפעמים אנו אף מכשילים את עצמנו.

מרגע שהבנו את עיקרון החשיבה החיובית, נוכל ליישם אותו בכל תחום ועל כל החלטה בחיים: לרדת במשקל, לשנות דפוסים מזיקים במערכות יחסים, לאמץ גישה אסרטיבית יותר, לפתח קריירה שתואמת יותר את כישורנו, או בקיצור – להחליט שתהיה לנו שנה טובה.

השאלה שעולה בהקשר הזה היא איך משנים דפוסי חשיבה שאנחנו כל כך רגילים אליהם ושאיתם אנחנו חיים כבר שנים ארוכות? זה, כאמור דורש אימון ואמונה – שניהם ביחד וכל אחד לחוד. מה שבטוח – עלינו למצוא קודם כל את נקודת הפתיחה ההכרחית – לזהות מה בחיינו דורש תיקון ולהחליט שאנחנו לא מוותרים ועושים את כל מה שנדרש כדי לשנותו.

אז שתהיה לכולנו שנה טובה וברוכת החלטות משנות חיים.

לקביעת פגישת היכרות אנא השאירי פרטים:

חוכמת הפלונטר – שיטה להתפתחות וצמיחה ממשברים להצלחות
זה יבוא מבפנים, שלם, בטוח ורגוע –  להגשים ולפרוץ דרך בחיים, בקריירה וביחסים

מאמרים

“נאמין בעצמנו וביכולות שלנו,”…

“נפרוץ את המחסומים שלנו ונגיע ליעדים הנכונים עבורנו”.

“מעולם לא ניסיתי לעשות את זה בעבר, אז אני חושבת שללא ספק אצליח”

“מעולם לא ניסיתי לעשות את זה בעבר, אז אני חושבת שללא ספק אצליח”

אז מה באמת מפריע לקריירה שלך להתקדם?

אם גם לך יש תחושה שהקריירה שלך מדשדשת, אם לא טוב לך בעבודה או שקשה לך להתקבל למקומות העבודה שהיית רוצה, אני מכירה היטב את המצב שלך ואני מאמינה שאני יכולה לעזור לך.

אחרי החגים

אם גם לך יש תחושה שהקריירה שלך מדשדשת, אם לא טוב לך בעבודה או שקשה לך להתקבל למקומות העבודה שהיית רוצה, אני מכירה היטב את המצב שלך ואני מאמינה שאני יכולה לעזור לך.

איך לבחור מרצה לאימון תעסוקתי?

אם אתם רוצים להתכונן אל עולם העבודה בצורה טובה יותר, ולבנות לכם קריירה מוצלחת יותר, או שאתם רוצים לאמן את העובדים שלכם ולחזק את כישורי העבודה שלהם בצורה הרבה יותר טובה, מרצה לאימון תעסוקתי יכול לעזור לכם בכך בצורה משמעותית מאוד. מרצה לאימון תעסוקתי יכול לסייע לכל אחד ללמוד להכיר את עצמו את הכישורים שלו בצורה הרבה יותר טובה ולדעת כיצד לחזק את עצמו במקום העבודה שלו, או לקדם את המעמד שלו אל עבר תפקידים בכירים יותר, בצורה טובה ונכונה. רבים לא מצליחים לבצע את הדברים הללו בכוחות עצמם ולכן עבורם שימוש באימון תעסוקתי יכול להיות קריטי ולהשפיע באופן משמעותי מאוד על הקריירה שלהם.

אימון לשיפור הביטחון העצמי – אימון שישנה לך את החיים

נשים רבות נמצאות בשלב בו הן לא מספיק מרוצות מהמקום בו הן נמצאות בחיים, הן מרגישות שהן לא מספיק ממצות את עצמן ואת היכולות שלהן ולא מצליחות לפרוץ את הדרך ולהגשים את השאיפות שלהן. פעמים רבות, החסם אשר מונע מהן לבצע כל זאת הוא פשוט – חוסר בביטחון עצמי. אישה אשר אין לה מספיק ביטחון עצמי מתקשה לבצע צעדים משמעותיים אשר יקדמו אותה בחיים, צעדים אשר יביאו אותה למקום בו היא תעשה את מה שהיא אוהבת, ותאהב את מה שהיא עושה. לכן, כל אישה אשר מרגישה כך, מוכרחה להגיע אל אימון לשיפור הביטחון העצמי של סיגל קריטנשטיין, אימון אשר יסייע לה לגלות את הכוחות החבויים בה ולהצליח לממש את הכישרון שלה בצורה הטובה ביותר, וללא כל חשש.

אימון תעסוקתי לגברים

בעולם בו אנו חיים התעסוקה הופכת להיות קשה יותר מיום ליום. הדבר הבסיסי שאנשים חייבים לעשות בכדי לשרוד – לעבוד, הפך להיות כלי בעייתי שרבים לא מצליחים להשתלב בו בצורה טובה. גברים רבים מוצאים את עצמם מתוסכלים מכך שהם לא מצליחים לפרנס את המשפחה, או להחזיק את עצמם, ולא מצליחים למצוא עבודה קבועה, טובה ויציבה לטווח ארוך, ולכן, עבור רבים מהגברים הללו, הפתרון הטוב ביותר הינו אימון תעסוקתי לגברים, אימון אשר ילמד אותם כיצד להתאים את עצמם לשוק העבודה, כיצד להבליט את הכישרונות והיתרונות שלהם וכיצד להתקדם בעבודה בה הם נמצאים עד לתפקידים בכירים, ולכן מדובר באימון חשוב מאוד שכדאי לכם להשתתף בו.

אימון תעסוקתי לנשים – למצוא את הדרך הנכונה לחיים

בשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר נשים אשר מצליחות ליצור שינויים מהותיים בחיים שלהן, להתברג בתפקידים מכובדים ולהגשים חלומות ישנים. כמובן, השינוי הזה לא קרה ביום אחד, והוא התחיל ברגע בו נשים הבינו כי הגיע הזמן לקבל מעמד שווה וכי הן יכולות לבצע כל דבר שרק ירצו, אם רק ירצו זאת מספיק.

בונים גשרים במקום לפעור תהומות
בימים האחרונים נדמה שהפערים בחברה הישראלית הולכים ומעמיקים והמחלוקות הולכות ומתרחבות. דתיים מול חילוניים, שמאל מול ימין, הרבה נגד ומעט בעד. אבל אם רק נעצור לרגע וניקח אוויר מלוא הריאות, אולי נגלה שאפשר לחבר בין כל העמדות והדעות השונות באמצעות גשרים של הקשבה וסובלנות

בשנה הבאה נשב על המרפסת

בשנה הבאה נשב על המרפסת?

השנה החדשה כבר לגמרי כאן. זה הזמן לחמם מנועים ולהתחיל לנוע. אז לפני שנשב על המרפסת עם השקט והקפה, כדאי קודם כל לצאת לדרך חדשה…

דכאון חורף- תסמינים וטיפול

את שוב מרגישה חסרת אנרגיות. אין לך חשק לכלום. העננה הזאת, שמרחפת מעל, צובעת לא רק את השמיים, אלא גם את המחשבות שלך והאפור הזה משתלט עלייך לגמרי. אבל דכדוך החורף לא חייב לשלוח אותך מתחת לפוך עם בקבוק חימום ותחושת תקיעות לארבעת החודשים הבאים. לפעמים, בדיוק כמו בטבע, דברים טובים צומחים דווקא עם בוא הגשמים.כנשים, אנחנו עסוקות לפעמים בכל כך הרבה מטלות, חובות, ריצות וסידורים. אנחנו לוקחות על עצמנו הרבה, ודורשות מעצמנו לעמוד בכל מה שהסביבה מצפה מאיתנו. אבל החורף לעתים משנה לנו את המקצב הפנימי ומציף אותנו בתחושות של עייפות או דכדוך.

האור שבתוכנו

האור בחיינו ,לעיתים תלוי אך ורק בנו.
כיצד נכניס אור לחיינו ?
כיצד נגרום לעצמנו שתוצת אש הלהבה הגדולה שלנו

 

האש של ההצלחה.
האש הגדולה של הזוגיות הנכונה.
האש של הקריירה המתאימה עבורנו
האש של מימוש העצמי שלנו

האם לכעסים שבתוכנו יש תרופות פלא ?

תחשבו על זה, אילו הייתה תרופת קסם שאותה היינו שותים ולעולם לא כועסים, לא צועקים, לא רבים ולא מרימים קול.

האם הייתם שותים אותה?

ברור שכן!

גם אני אלא מה?!.

כנראה שבכוונה אל הומצאה תרופה כזו כי הכעסים המתרחשים בחיינו קורים מסיבה מסוימת , כל אחד וסיבותיו

החשיבות הגדולה של אימון תעסוקתי לאקדמאים

אין בכלל ספק בכך שעולם התעסוקה הפך להרבה יותר קשה והרבה יותר בעייתי ממה שהיה בעבר כיום אנשים רבים, גם אנשים בעלי תעודות ובעלי המלצות בתחום מוצאים את עצמם בבעיה בה הם לא מצליחים למצוא עבודה ולהתברג בעולם התעסוקה בצורה יעילה וטובה ובהתאם לכישורים שלהם. לכן רבים מהם מתחילים להתייאש כבר במהלך התואר והניסיון למצוא התמחות, וגרוע מכך – רבים מהם לא מצליחים לעמוד בקשיים ומתייאשים בתוך זמן קצר ופונים לעבודה הרבה יותר פשוטה ממש שציפו, עבודה שלא הולמת את הכישורים שלהם כלל, וחבל מאוד על כך.

 

החשיבות של אימון תעסוקתי לחיילים משוחררים

לצערנו, בשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר חיילים משוחררים אשר לא מצליחים למצוא את עצמם בעולם האמיתי. אלו יכולים להיות חיילים צעירים אשר השתחררו משירות חובה, וגם, ובעיקר, חיילים אשר שירתו תקופה ארוכה יותר ולאחר השחרור לא יודעים לאיזה כיוון לפנות. עבור כל אלו, אימון תעסוקתי לחיילים משוחררים יכול להיות יעיל מאוד ולסייע להם למצוא את הכיוון הנכון שלהם ולהתפתח בצורה הרבה יותר טובה בעולם העבודה והתעסוקה. כמובן, בכדי למצוא את היתרונות הללו, חשוב לבצע את האימון אצל מאמנים מקצועיים ומנוסים בתחום, מאמנים אשר כבר ליוו עשרות חיילים משוחררים בהצלחה רבה ויכולים להבטיח לכם כי יצליחו לסייע גם לכם בצורה הטובה ביותר.

היש צוהלת ושמחה כמוני מסכה? אותנטיות ככלי להעצמה אישית לנשים

צוהלת ושמחה (אבל מתחת – עצבנית ועצובה), מתעניינת (משועממת נורא), אוהבת (אבל למעשה הרגש כבר מזמן נגמר). אנחנו עוטים מסכות כדי לשחק את המשחק, אבל מתי מגיע הזמן להסיר אותן ולהציג את עצמנו כמו שאנחנו באמת?

הכוונה תעסוקתית לנשים – מדוע זה כל כך חשוב?
אין ספק כי לפתח קריירה בתור אישה זהו דבר מאתגר מאוד, במיוחד אם את גם אמא. נשים רבות מוצאות את עצמן מול אפשרויות תעסוקה מוגבלות ולא יודעות כיצד לפרוץ את הדרך ולהשתלב במקום בו הן רוצות להיות.

העצמה אישית זוהי דרך מצמיחה ומגדילה אותנו כל פעם מחדש
כל בוקר שנתעורר ונראה את הצמחייה מול חלון ביתנו נזכור שהטבע מתעורר וגם אנו התעוררנו לבוקר חדש ומקסים והיום אנו שוב נצמח מחוויה חדשה שנעבור, חוויה שתעצים אותנו ותביא אותנו למקומות מופלאים וקסומים.

העצמה אישית לנשים – השלב הראשון בדרך להצלחה!
אם את נמצאת במצב בו את מרגישה כי משהו בחיים שלך תקוע, ואת לא מצליחה להתקדם ולהגיע אל המקום אליו את שואפת להגיע, סדנה של העצמה אישית לנשים יכולה להתאים לך בצורה הטובה ביותר.

התפתחות אישית צעד צעד
כולנו נמצאים לפעמים בצומת דרכים ורוצים לחולל שינוי בחיים, אבל לא תמיד זה קל. כמו תמיד, כדאי להתחיל בצעדים קטנים

יום האשה 365 ימים בשנה – כדרך להתפתחות והעצמה נשית

גופים רבים רואים ביום האשה הזדמנות להעביר מסרים שרלוונטיים אליהם. בתקשורת ידברו על העצמה נשית, חברות מסחריות ישכנעו אותנו לקנות ולצרוך, ובמערכת החינוך ילמדו ילדים לומר תודה לאמא. אבל בשבילנו, הנשים, כל יום הוא יום האשה

לא זה לא !

לא זה לא!

קמפיין Metoo שרץ ברשת לאחרונה, הציף בעיה כאובה ומוכרת: הטרדות מיניות. הנושא אכן כאוב, אבל הכנסתו לשיח חשובה מאין כמוה. הזרקור שנשים בוחרות להאיר בעזרתו פינות אפלות מעברן הוא שלב חיוני נוסף בדרך לחיזוק והעצמת מעמד הנשים בחברה

להעז, לפרוח ולצמוח – על הקשר בין עונות השנה והעצמה אישית

להעז, לפרוח ולצמוח – על הקשר בין עונות השנה והעצמה אישית


האביב מפזר בנדיבות רמזים שהוא עוד מעט קט מגיע; ריח הפריחה, הימים המתארכים –

תחושת השינוי וההתעוררות כבר באוויר, ועמה הרצון להקיץ מנמנום החורף ולצאת

מהקונכייה לבדוק מה קורה בחוץ…

להפסיק “ללכת לעבודה” ולהתחיל “ללכת לעבוד” החיים שלנו כנשים חזקות ושאפתניות וכוח מעצים ומחזק
להפסיק “ללכת לעבודה” ולהתחיל “ללכת לעבוד”החיים שלנו כנשים חזקות ושאפתניות עשויים להיות מאתגרים ביותר: להיות אמא נוכחת עבור הילדים, לטפח את הזוגיות ולנהל קריירה מספקת. לא פלא שרבות נאלצות להתפשר על אחד המרכיבים בחייהן – פעמים רבות זו העבודה

להתחפש או להיות אנחנו עצמנו – מה אנחנו באמת מחפשים?

להתחפש או להיות אנחנו עצמנו – מה אנחנו באמת מחפשים?

פורים כבר כאן. בין חיפוש התחפושת המושלמת ומדידת מסכות, זה זמן מצוין להתבונן

פנימה ולשאול את עצמנו מה באמת אנחנו מחפשים –  ביטחון עצמי? אהבה? הצלחה

בקריירה? שינוי בחיים? ואולי בכלל משהו שעוד לא הבנו מהו?

למצוא אהבה ולשמור על זוגיות
זוגיות… לפעמים נדמה שלכל העולם, או לפחות לרובו, יש זוגיות מאושרת, אהבה ומשפחה. ולך, שכל כך רוצה, ומחכה ומנסה, זה פשוט לא קורה והזמן שעובר בוודאי לא הופך את זה ליותר קל בשבילך…

לתת מקום לעצב

פתאום הוא מגיע ולא מסביר למה הוא כאן. מן עצב כזה לא ברור.  זה יכול להיות קשור למזג האוויר, לעייפות מצטברת, או למשהו עמום אחר. ואתם יודעים מה? זה לא באמת משנה. לפעמים פשוט צריך לתת לו מקום…

מטבע הדברים

אט אט מפנה החורף את מקומו, אחרי שהגשם שטף את השדות, הרחובות

והלבבות. עם בוא האביב והפריחה, מלבלב גם הרצון בהתחדשות, בשינוי וביציאה מתוך הקונכייה שלנו. זה הזמן לצאת לטבע, ולתת לטבע האמתי שלנו לפרוץ החוצה

מעשה טוב – מעשה היוצא מהלב
נסי לתת מעצמך קצת”, אמרה לה אמא שלה. “תעשי הרבה מעשים טובים,ותראי איך זה ישנה לך את החיים”.

נס גדול היה פה הכל מתחיל אצלנו בראש – דרך חשיבה אחרת על מנת להתעצם ולהתפתח.

לפעמים נס הוא פשוט שינוי בצורת חשיבה. גם משהו שנראה בלתי הגיוני ובלתי אפשרי, יכול להפוך לפתע להגיוני וממשי אם רק נאמין שיש לנו את הכוח לגרום לכך

נפרדנו כך

סוף והתחלה. התפר הזה, בין סיומה של שנה אחת ותחילתה של אחרת, הוא זמן טוב להשאיר דברים מאחור ולקבל החלטותחדשות

על אהבת חינם ושנאת חינם

על אהבת חינם ושנאת חינם  הרבה פעמים שומעים את המושגים “אהבת חינם” ו”שנאת חינם”, בעיקר כשמתרחש אירוע מסוים על רקע אפליה או בימים הסמוכים לתשעה באב – היום בו מתאבלים על חורבנם של בית המקדש הראשון ובית המקדש השני.

 השיח של טרום תשעה באב עוסק בשנאת חינם בשל העובדה כי על פי המסורת היהודית – בית המקדש השני נחרב בשל שנאת חינם ששררה בין פלגים שונים ביהדות, והתקווה היא שבמקומה של השנאה הזאת תשרור בין אנשים אהבת חינם – אהבה שאינה תלויה בדבר, אשר תביא לימים יפים יותר.על יופייה של אהבת חינםהרבה אנשים חושבים, שאהבת חינם יש רק בין הורים לילדיהם. אין בכלל ספק, שזו האהבה הטהורה ביותר – אהבה שאין בה אינטרסים בכלל.

למרות זאת, אם פוקחים את העיניים ומסתכלים סביב, אפשר לראות שיש אהבת חינם גם בהרבה מקומות אחרים.

על ביכורים וביקורת עצמית
ביקורת עצמית יכולה להיות מנוף לשינוי, או מנוע עינוי. איך אפשר להשתמש בביקורת העצמית ככלי יעיל להעצמה ושינוי ולהפיק ממנה פירות? כולנו נוטים לעשות זאת. לבדוק את עצמנו, לנתח את ההתנהלות שלנו, את המעשים… אנחנו משווים את עצמנו לאחרים, חושבים על מה שאמרנו כשלא היינו צריכים, ומה שלא אמרנו והיה עלינו להגיד. כל אלה הם מנגנונים הכרחיים שעוזרים לנו לשמור על קשר בריא עם המציאות.

שיחה על סליחה

העננים המתאספים בשמי הערב והבוקר מבשרים את הסתיו המתקרב ועמו גם יום כיפור. תקופה זו של השנה מביאה עמה תחושות של סיום והתחלה, מה שמביא גם אנשים לא דתיים לעשות בדק בית וחשבון נפש. ואין כנראה זמן טוב מזה להרהורים על בקשת וקבלת סליחות

שנה טובה זו לא רק ברכה, זו גם החלטה מתוך התפתחות והעצמה

שוב חלפה לה שנה אזרחית, והנה אחת חדשה כבר מחכה לנו כאן, מעבר לפינה. כשאנחנו מאחלים לעצמנו שנה טובה, אנו למעשה יכולים להפוך את זה להחלטה מעצימה. זה אולי נשמע לא מעשי, אבל זה רק עניין של אימון ואמונה, כי כשנאמין בעצמנו, נהיה מיומנים מספיק להפוך מחשבות חיוביות למציאות

הרשמה לניוזלטר

נא מלא פרטים

מדריך מיוחד במתנה

7 מפתחות הקסם שהופכים כל פלונטר לפריצת דרך

הרשמ/י והמדריך כבר בדרך אליך

מדריך מיוחד במתנה

7 מפתחות הקסם שהופכים כל פלונטר לפריצת דרך

הרשמ/י והמדריך כבר בדרך אליך

המדריך בדרך אליך!